OP. PS
spartakiada
spartakiada umig Dobrzyca
Dobrzyczanie zmierzyli się w boju! Za nimi XI Letnia Spartakiada. Najlepsi byli mieszkańcy sołectwa Trzebowa!

Podczas XI. Letniej Spartakiady sołectwa z Gminy Dobrzyca rywalizowały ze sobą w 10 konkurencjach. Najlepszymi okazali się gospodarze turnieju – sołectwo Trzebowa, którzy zdobyli najwięcej punktów w konkurencjach: bieg w nartach, wyciskanie sztangi, przeciąganie ciągnika na czas i w wyścigu na kastach od piwa. Drugie miejsce przypadło sołectwu Karminek, którzy okazali się być bezkonkurencyjni w serwie piłką siatkową oraz w „tratwie” . Trzecie miejsce zdobyło sołectwo Koźminiec. Każde sołectwo biorące udział w turnieju otrzymało dyplom, puchar oraz nagrody: piłkę nożną i siatkową, a zwycięzcy nagrody pieniężne kolejno w wysokości: 700, 500 i 300 zł.

W I. Letniej Spartakiadzie Rodzinnej udział wzięły rodziny z Gminy Dobrzyca. Każdy 3 – osobowy zespół rywalizował w trzech konkurencjach: ubijania piany z białek, skoku w dal i rzucie piłkami. Najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach i tym samym pierwsze miejsce zdobyła rodzina państwa Kokotów z Izbiczna. Zaraz za nią uplasowała się rodzina państwa Jarzębowskich z Trzebowej. Trzecie miejsce zdobyła rodzina państwa Foryckich z Sośnicy. Każda rodzina biorąca udział w turnieju otrzymała medal i puzzle, a zwycięzcy kolejno: odkurzacz, radioodtwarzacz oraz tablet.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie