Koncern Sharp opracował nową generację matryc LCD opartych na pięciu kolorach - oznacza to ogromną rewolucję w konstrukcji matryc LCD. Dzięki nowemu rozwiązaniu nowe monitory, wyświetlacze, itp.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Koncern Sharp opracował nową generację matryc LCD opartych na pięciu kolorach - oznacza to ogromną rewolucję w konstrukcji matryc LCD. Dzięki nowemu rozwiązaniu nowe monitory, wyświetlacze, itp. oparte na tej technologii będą odwzorowywać do 99 procent kolorów występujących w naturze. Wstępnie

Nowa generacja matryc LCD o poszerzonej gamie kolorów tworzących obraz, w odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy LCD opierających się na trzech filtrach: czerwonym, zielonym i niebieskim, zawiera dodatkowo filtr cyjanowy oraz żółty. W nowej palecie mają się zawrzeć m.in się takie kolory jak szmaragdowy błękit, złoty żółty i głęboki czerwony wpadający w fiolet.

Zaletą nowej technologii ma być także niższe zużycie energii niezbędnej do podświetlenia matrycy, co w praktyce przełożyć się ma na dodatkowe oszczędności.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!