Koszykarze Kosz Pleszew pokonali Rawię II Rawicz

MK
Trener Kasper Smektała ma powody do zadowolenia. Koszykarze Kosz Pleszew odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze. Tym razem pokonali Rawię II Rawicz 70:45

Koszykarze Kosz Pleszew pojechali do Rawicza w roli murowanego faworyta i nie zawiedli swoich kibiców, którzy licznie pojawili się w hali swojego rywala.

W spotkaniu z Rawią zaliczyli debiutujący na parkiecie Tomasz Zyber, który mecz zaczął w pierwszej piątce oraz rozgrywający Jakub Szymczak.

W pierwszych pięciu minutach pleszewianie rzucili swoim przeciwnikom 13 punktów, nie tracąc żadnego. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną koszykarzy z Pleszewa 9:17. W drugiej kwarcie nastąpiło rozprężenie pleszewian, którzy przegrali ją jednym oczkiem. Trzecia kwarta to popis gry KS Kosz Pleszew, który „odjechał” swoim rywalom. W ostaniej, czwartej kwarcie trener Kasper Smektała dał pograć zawodnikom rezerwowym i ostatecznie pleszewianie wygrali to spotkanie różnicą 25 punktów.

Kolejne spotkanie pleszewscy zawodnicy rozegrają najprawdopodobniej 28 lub 29 stycznia a przeciwnikiem