Koszykarze Kosz Pleszew nadal bez porażki

Mariusz Kruchowski
W III lidze koszykarzy w meczu na szczycie zwycięstwo odniósł KS Kosz Pleszew

Spotkanie z MKK Pyra Poznań było najważniejszym pojedynkiem w tych rozgrywkach. Oba zespoły nie doznały jeszcze porażki Wygrana pleszewskiej drużyny zapewniła awans do turnieju półfinałowego o awans do rozgrywek drugoligowych.

Początek spotkania nie zapowiadał emocji. W pierwszych pięciu minutach pleszewianie rzucili, aż 13 punktów, przy zerowym dorobku zespołu z Poznania. W tym okresie gry trener gości Marek Łodyka wziął czasie, co odmieniło obraz gry zespołu MKK Pyra, którzy pierwszą kwartę przegrali tylko pięcioma punktami.

W drugiej kwarcie pleszewianie nadal kontrolowali przebieg gry i wygrali tę część 15:9.

Po zmianie stron koszykarze z Poznania postawili cięższe warunki pleszewskim zawodnikom,wymuszali liczne straty, które łatwo zamieniali na punkty. Kolejne doskonałe zawody rozegrał Tomasz Zyber, który zdobył 17 punktów oraz dominował pod tablicami, notując 9 zbiórek. Trzecią kwartę wygraliśmy już tylko trzema punktami.

W czwartej kwarcie nadal notowaliśmy sporo strat. Tę część gry nieznacznie dwoma punktami wygrali poznaniacy, ale ze zwycięstwa w całym spotkaniu mogli się cieszyć koszykarze KS Kosz Pleszew, zachowując miano niepokonanej drużyny w rozgrywkach trzeciej ligi.

Następne spotkanie koszykarze KS Kosz Pleszew ponownie rozegrają we własnej hali. 25 lutego będziemy podejmować KS Basket Piła.

KS Kosz Pleszew – MKK Pyra Poznań 67:55 (20:15, 15:9, 20:17, 12:14)

KS Kosz Pleszew: Tomasz Zyber – 17, Jakub Szymczak – 12, Piotr Ziółkowski – 12, Paweł Mowlik – 9, Alan Urbaniak – 7, Rafał Urbaniak – 6, Rafał Kikowski – 4,
MKK Pyra Poznań: Marek Walczak – 14, Łukasz Kupczyński – 12, Mateusz Lorych – 9, Roman Jańczyk – 7, Jakub Szczepański – 5, Jacek Wyrwas – 4, Eryk Chmielewski – 2, Marcin Szorcz – 2,