Kosz Pleszew przegrał z Muszkieterami z Nowej Soli w ostatnich sekundach spotkania

MK
Kosz Pleszew
Dramatyczną porażką w Nowej Soli, koszykarze Kosz Pleszew zakończyli cykl wyjazdowych spotkań w debiutanckim sezonie w II lidze

Kosz Pleszew pojechał do Nowej Soli w roli murowanego faworyta. Zespół Muszkieterów walczy bowiem o utrzymanie w II lidze. Boiskowe poczynania pleszewian zdały się potwierdzać różnicę klas, ale jak się później okazało tylko do czasu...

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili niemal przez całą pierwszą kwartę. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry, po trafieniu spod kosza Pawła Lasoty, Kosz wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu. Narzucił gospodarzom swój styl gry, co pozwoliło na wygranie pierwszych dziesięciu minut 20:18

Kilka wskazówek udzielonych od trenera Kaspra Smektały pozwoliło praktycznie zdominować poczynania na boisku. Najlepsze w wykonaniu pleszewian okazały się ostatnie minuty, w których po punktach Pawła Mowlika, Kosz uzyskał przewagę trzynastu punktów. Do przerwy na tablicach widniał wynik 46: 33 dla gości.

Po trafieniu za trzy Pawła Mowlika przewaga nad gospodarzami urosła już 21 punktów. Nic nie zapowiadało, że gospodarze wrócą w tym spotkaniu jeszcze do gry. Muszkieterowie sukcesywnie zaczęli odrabiać straty. Ton w grze gospodarzy nadawał Jakub Der, który sprawił, że w trzeciej w trzeciej kwarcie zawodnicy z Nowej Soli odrobili niemal połowę strat.

Mimo świetnej gry gospodarzy w ostatniej kwarcie, to zawodnicy z Pleszewa utrzymywali się na prowadzeniu.. Stracili je dopiero na siedem sekund przed końcem spotkania! W ostatniej akcji meczu, to koszykarze z Pleszewa byli w posiadaniu piłki i szansy na odwróceniu losów spotkania. Punkty zdobył w niej Paweł Lasota, ale według sędziów koszykarz nie zmieścił się w limicie czasu… Pleszewianie przegrali spotkanie i w ten sposób stracili szansę na zajęcie czwartego miejsca na koniec sezonu zasadniczego.

W ostatnim meczu koszykarze z Pleszewa we własnej hali podejmować będą zespół AZS-u Częstochowa, z którym przegrali w pierwszej rundzie.

Muszkieterowie Nowa Sól – KS Kosz Pleszew 73:72 (18:20, 15:26, 19:11, 21:15)
KS Kosz: Mrówczyński – 17, R. Urbaniak 15, Paweł Mowlik 13, Lasota 11, Serbakowski 7, A. Urbaniak 5, Galewski 2, Kikowski 2.
Muszkieterowie Nowa Sól: Der 24, Cielma 19, Traczyk 12, Polewiak 10, Mehmeti 3, Grudziński 3, Busz 2, Poźniak 0, Sulikowski 0, Łopiński 0.