Kosz Pleszew pokonał w I rundzie Pucharu Polski zespół z Kalisza

PF
Zawodnicy Kosz Pleszew odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie pokonali II-ligowy zespół z Kalisza KKS Energa Drogbruk 85:69

Wygrana Kosz Pleszew w Pucharze Polski

Po jednym meczu ligowym koszykarze Kosz Pleszew stanęli do zmagań w Pucharze Polski. Rywalem pleszewian był zespół KKS Energa Drogbruk Kalisz. Pojedynek zakończył się wygraną KS Kosz Pleszew 85:69 (13:16,19:16, 30:23, 23:14).

Przez pierwsze dwie kwarty walka na boisku była bardzo wyrównana. Sympatycy koszykówki z Pleszewa mogli mieć wątpliwości, co do końcowego sukcesu. Wszystko przez brak na ławce Pawła Mowlika, Bartosza Taraszkiewicza, Adama Stróżyńskiego i Rafała Urbaniaka , którzy jak się okazało w drodze na mecz mieli stłuczkę i do pleszewskiego zespołu dołączyli z opóźnieniem. Po ich powrocie gra koszykarzy KS Kosz Pleszew zdecydowanie się uspokoiła i w kolejnych kwartach to oni rządzili na boisku.

W drugiej rundzie Pucharu Polski zagramy także u siebie z zespołem z Tarnowa Podgórnego!

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Marian Biliński odebrał z rąk przedstawiciela Wielkopolskiego Związku Koszykówki specjalne podziękowania oraz pamiątkowy grawerton za wieloletni wkład w rozwój i integrację sędziowsko - koszykarskiego środowiska

Najwięcej punktów dla Pleszewa zdobył Alan Urbaniak (21 pkt.), który zaliczył 50% skuteczność rzutów za trzy

Punkty dla KS Kosz Pleszew: A.Stróżyński (2), P.Mowlik (13), B.Taraszkiewicz (5), M. Graja (2),R. Urbaniak (13),R. Kikowski (8), A. Urbaniak (21), B. Grochowina (2), B. Rabe (6),

1. W. Fortuna przed startem Pucharu Świata: Jestem dobrej myśli. To może być sezon polskich skoczków

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0