Kosz Pleszew po zwycięstwie nad Akademikami z Częstochowy zajął piąte miejsce w rozgrywkach i zagra w play offach

MK
Pleszewscy koszykarze po pierwszej rundzie mieli rachunki do wyrównania z zespołem Akademików z Częstochowy. W rewanżu na własnym boisku pokonali AZS 89: 78. W play - offach zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski

Zespół z Częstochowy rozpoczął mecz bardzo skutecznie. Już w pierwszych minutach budował przewagę, która w najlepszym momencie wynosiła nawet osiem punktów. Pleszewska obrona największe problemy w pierwszej kwarcie miała z zatrzymaniem skrzydłowego Nikodema Kowalczyka, który szybko trafił dwa razy z dystansu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14: 18 dla Akademików.

W drugiej kwarcie gra pleszewskiego zespołu nie uległa poprawie. Do dobrze dysponowanego Kowalczyka dołączył Jarosław Fomiczow, który raz za razem trafiał do kosza z półdystansu. Trener Kasper Smektała szukał poprawy gry przez zmiany. W drugiej kwarcie swoją szansę dostał podkoszowy Mateusz Zimny. Kosz Pleszew próbował gonić dobrze rozpędzoną maszynę z Częstochowy, ale po dwóch kwartach przegrywał 10 punktami.

Kilka męskich słów w szatni podziałało na koszykarzy z Pleszewa mobilizująco. Kosz zaczął lepiej bronić i grać wszechstronnie w ataku. Pod koszami szalał Paweł Lasota, a na dystansie z każdą akcją rozkręcał się duet Artur Mrówczyński i Paweł Mowlik. Na dwie minuty przed końcem kwarty, po celnym rzucie wolnym Artura Mrówczyńskiego na tablicy widniał remis (60:60), a gra pleszewskiego dopiero się rozkręcała. Świetną trzecią kwartę Pleszew wygrał 32: 16!

Dobra gra pleszewskiego zespołu wyraźnie podcięło skrzydła gościom z Częstochowy. Dobra gra w ataku pozwoliła wygrać z Akademikami 89: 78.

Dzięki zwycięstwu Kosz Pleszew umocnił się na 5. miejscu w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. W I Rundzie fazy Play – off II ligi przeciwnikiem koszykarzy z Pleszewa bęzie KS Stal Ostrów Wielkopolski. W sezonie zasadniczym udało Kosz Pleszew pokonał Stal dwukrotnie. Pierwszy mecz tej fazy rozgrywek rozegrany zostanie w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim.

KS Kosz Pleszew – AZS Częstochowa 89: 78 (14:18, 23: 29, 32: 16, 20: 15)

KS Kosz: Mrówczyński 26, Lasota 18, Mowlik 15, A. Urbaniak 9, Serbakowski 7, Galewski 7, R. Urbaniak 4, Kikowski 2, Zimny 1, Walczak 0.

AZS: Nogalski 19, Kowalski 19, Fomiczow 18, Łaszewski 11, Majcherek 6, Koćma 2, Orlikowski 2, Szulc 1, Gos 0.