Kosz Pleszew po wyrównanym spotkaniu pokonał Rawię Rawag Rawicz 90:78. Z pleszewskim zespołem pożegnał się Grzegorz Małecki

MK
Po świątecznej przerwie do drugoligowych rozgrywek powrócili koszykarze. Zespół Kosz Pleszew w swoim pierwszym meczu w Nowym Roku pokonał Rawię Rawag Rawicz 90:78. W spotkaniu nie zagrał Grzegorz Małecki, który podpisał kontrakt z Górnikiem trans.eu Wałbrzych.

Pleszewski zespół rozkręcał się w miarę upływu minut. Na pierwsze 5-punktowe prowadzenie wyszli jednak goście z Rawicza. Pleszewianie bardzo szybko zniwelowali przewagę i wygrali pierwszą kwartę. Pojedynek był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Podopieczni Kaspra Smektały na koniec drugiej kwarty dorzucili kolejne „oczka” i w konsekwencji na przerwę schodzili z ośmiopunktową przewagą przy wyniku 40:32.

Po zmianie stron to goście doszli do głosu, a kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. W krótkim okresie czasu pleszewianie roztrwonili zdobytą przewagę i po trzech kwartach na tablicy wyników był remis. Ostatnie słowo należało jednak do pleszewian. Przyjezdni ostatni raz mieli przewagę punktową w 37. minucie. Końcówka meczu w wykonaniu gospodarzy była jednak znakomita. Pleszewianie zdobyli w niej 19 punktów, tracąc zaledwie 5.

Najlepszym graczem w pleszewskiej ekipie okazał się Alan Urbaniak, który zdobył 23 punkty i zanotował 7 asyst. Z kolei Mikołaj Spała zaliczył double-double. Bliski powtórzenia wyczynu swojego kolei był również Przemysław Galewski.

Już w najbliższą sobotę pleszewskich koszykarzy czeka wyjazd do Zielony Góry na spotkanie z zespołem Intermarche II Zielona Góra. Będzie trzecie zwycięstwo z rzędu?

KS Kosz Pleszew – RKKS Rawia Rawag Rawicz 90:78 (21:18, 19:14, 17:25, 33:21)

KS Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 23, Mikołaj Spała – 18, Przemysław Galewski – 14, Mikołaj Serbakowski – 10, Dominik Grudziński – 9, Rafał Kikowski – 6, Patryk Marek – 5, Szymon Dekiert – 3, Mateusz Zimny – 2

RKKS Rawia Rawag Rawicz: Maciej Muskała – 26, Bartosz Zając – 11, Karol Wiśniewski – 9, Bartłomiej Rodak – 9, Kacper Samuła – 7, Szymon Maciołek – 6, Kacper Kurkowiak – 5, Miłosz Olejniczak – 3, Adam Staśkowiak – 2