Kosz Pleszew niespodziewanie przegrywa z UKS-em Gimbasket Wrocłwa

MK
Kosz Pleszew w pierwszej rundzie pewnie pokonał UKS Gimbasket Wrocław. W rewanżu musiał jednak uznać wyższość rywali

Nietypowa pora rozgrywania meczu oraz atut własnej hali zdecydowanie przemawiały za gospodarzami. Zawodnicy Roberta Kościuka od samego początku dali do zrozumienia, że nie będzie to dla pleszewian łatwy mecz. Szybko trafione dwa rzuty z dystansu dały wrocławianom prowadzenie. Po trafieniu za dwa punkty Artura Mrówczyńskiego zdobyliśmy pierwsze w meczu prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca tej części gry. Wygraliśmy ją 14:17 po celnym rzucie przez całe boisko Błażeja Pawlika.

Drugą kwartę ponownie nieco lepiej rozpoczęli zawodnicy Gimbasketu, którzy po trafieniu Macieja Kościuka odzyskali na moment prowadzenie. Większe doświadczenie naszego zespołu pozwoliło kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po trafieniu z dystansu Mikołaja Serbakowskiego Kosz prowadził już nawet różnicą siedmiu punktów. Gospodarze nie złożyli broni, odrobili część strat, co sprawiło, że na przerwę koszykarze z Pleszewa schodzili z prowadzeniem 36: 32.

O ostatecznym wyniku zadecydowała trzecia kwarta. Po przechwycie w drugiej minucie kwarty i punktach Luki Małachowa, gospodarze odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Na minutę przed końcem kwarty, pleszewianie przegrywali tylko dwoma punktami. Miniserial punktowy na koniec Gimbasketu sprawił jednak, że gospodarze uzyskali przewagę, której nie udało się już odrobić. Trzecią część spotkania wrocławianie wygrali 29: 18.

W czwartej kwarcie Kosz odrobił straty na dwa punkty. Młodzi zawodnicy Roberta Kościuka w przeciwieństwie do gości zachowali więcej zimnej krew na linii rzutów wolnych i dość niespodziewanie wygrali całe spotkanie 73: 69.

O niepowodzeniu pleszewskiego zespołu zadecydowała słaba skuteczność w rzutach z dystansu (24%) oraz błędy w decydujących momentach. Co ciekawe Kosz wygrał trzy kwarty, był lepszy w zbiórkach, miał także zdecydowanie lepszy procent rzutów za dwa punkty. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa.

W kolejnej serii spotkań ponownie zmierzymy się z zespołem z Wrocławia. W Hali Sportowej w Pleszewie zagramy z zespołem Exact Systems Śląsk II Wrocław o godz. 18.00

Röben Gimbasket Wrocław – KS Kosz Pleszew 73: 69 (14:17, 18:19, 29:18, 12:15)

Röben Gimbasket Wrocław: Luka Małachow - 18, Maciej Kościuk - 17, Michał Pietrzak - 15, Michał Kamberski - 10, Paweł Gałczyński - 5, Maciej Szeszycki - 4, Rafał Chwastyk - 3, Jakub Kamberski - 1

KS Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński - 15, Alan Urbaniak - 13, Rafał Urbaniak - 11, Paweł Lasota - 8, Mikołaj Serbakowski - 7, Przemysław Galewski - 6, Paweł Mowlik - 4, Błażej Pawlik – 3, Rafał Kikowski - 2