Ksiądz Paweł Szudzik nie jest już proboszczem w Koninie Ksiądz Paweł Szudzik nie jest już proboszczem w Koninie

Ksiądz Paweł Szudzik nie jest już proboszczem w Koninie (© Portal KONIN LM PL )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biskup włocławski zwolnił z funkcji proboszcza parafii bł. Jerzego Matulewicza w Koninie ks. Pawła Szudzika po ujawnieniu bulwersującego incydentu, jaki wydarzył się kilka dni wcześniej w jednym z hoteli w Pszczółkach pod Gdańskiem.

W recepcji lokalu doszło do kłótni i szarpaniny księdza z wspólniczką, z którą kilka lat temu wybudował tuż obok kościoła Dwór Biesiadny. Dochody z tego komercyjnego przedsięwzięcia miały być przeznaczone na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Między wspólnikami pojawiły się jednak nieporozumienia. Trzy tygodnie temu dwór w Koninie został wystawiony na sprzedaż.
Tuż po incydencie, któremu miała przyglądać się towarzysząca księdzu ciężarna pracownica Dworu Biesiadnego, poturbowana kobieta zgłosiła sprawę policji i poddała się obdukcji lekarskiej. Na twarzy ma niegroźne otarcia i zasinienia.

W trakcie wymiany zdań ksiądz miał również grozić jej, że ją zniszczy. Podczas przesłuchania ksiądz miał wyjaśnić, że to jego wspólniczka była agresywna i sprowokowała go do takiego zachowania.

– W tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzone jest postępowanie o groźby karalne – potwierdza Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik policji w Pruszczu Gdańskim.
Kuria włocławska dowiedziała się o sprawie od dziennikarzy. Reakcja była natychmiastowa. Biskup Wiesław Mering wezwał ks. Szudzika na rozmowę i zażądał wyjaśnień.
– Po rozmowie biskup zdecydował o zwolnieniu księdza z funkcji proboszcza i zakazał mu sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich do odwołania – poinformował ks. Artur Niemira, kanclerz kurii diecezjalnej we Włocławku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

elaśka (gość)

dlaczego ks. Szudzik celebruje msze i daje komunię?dlaczego ks. grzegorz który uczy innych moralności pozwala na to ? czy Biskup włocławski nie wie co się dzieje ,czy nie chce wiedzieć

leosia (gość)

CZyzbym ominela mnie jakze istotna informacja o przywroceniu ks.Szudzika do pelnienia funkcji kaplanskich???A moze juz ksiezyna odpokutowal??Celebruje bowiem msze swieta i udziela komunii sw w nieszawskim kosciele Sw.Jadwigi wraz z kolega ze szkolnej lawy.Nie ma jak pomocna dlon kolegi po fachu!!!!!!!!!No to co???Robta co chceta i tak bedzie wam odpuszczone!!!!

Leon (gość)

Ciekawe Pani Kolasinska jest spedcjalistka atakowania ksiezy zajmowania sie tym jakz a czasow PZPR tak wyksztalcona tzw "dzienikarzyna" czy takie zadania redakcyjne Co kobieto nie masz innych tematow jak np rzadza w Koninie,uklady sprawy ludzkie tragedie braku pracy7 inne .Z jakiej to rodziny wychowania pochodzisz Pani Izabello jutro twe imieniny Obudz sie kobito albo inna praca -wstyd !Zobacz co pisza jaka wulgarnosc zenujace -kultura! po co to!

lek (gość)

Oj ks.P Szudzik,coś to nie tak
z tą miłością do bliźniego,a co
mówi PISMO ŚWIĘTE,no co!!!A z kim
jest ta pani w ciąży? Czy też z
partnerem od Dworu Biesiadnego???

AntyKościół (gość)

Hehe, księżulo zaprzepaścił biznesik, stracił to o co czarnym chodzi - KASĘ. Obłudnicy, gdyby posuwał ministranta to zostałby tylko przeniesiony do innej parafii. Fe, zły Pasterz.