Kolejny udany występ reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Młodzi sportowcy wywalczyli siedem medali!

red

W XXV Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów wystartowało ponad 280 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji i Polski. Pleszewski Klub Karate wywalczył na zawodach 7 medali

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci 6, 7, 8, 9, 10, 11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach i kumite czyli walce sportowej.

Pleszewski Klub Karate wywalczył 7 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Dwa medale wywalczyła Maja Kolanowska. W kumite dziewcząt 8-9 lat była bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal. - Nasza najmłodsza zawodniczka wystąpiła także w starszej kategorii wiekowej kumite dziewcząt 10-11 lat -34kg w której zajęła 2 miejsce. W tej samej konkurencji bardzo udany debiut w zawodach zaliczyła Wiktoria Jopek, która wywalczyła brązowy medal. Wiktoria Jopek stoczyła łącznie 3 walki w tym 2 wygrane - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate

Złoty medal na kolejnych zawodach wywalczyła Wiktoria Wolniak, która nie miała sobie równych w kumite dziewcząt 10-11 lat -40kg. Trzeci złoty medal zdobyła Michał Florczak uważany w konkurencji kumite kadetów za jednego z najlepszych zawodników w Polsce. Srebrny medal wywalczył Jakub Sworek, który z powodu kontuzji nie mógł wystartować w finałowej walce.