Tę znakomitą, napisaną z dramatycznym nerwem biografię prymasa Stefana Wyszyńskiego, czyta się jednym tchem jak doskonałą powieść. Zwłaszcza że w jego długim życiu (1901–1981) nie brakowało dramatycznych zdarzeń, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tę znakomitą, napisaną z dramatycznym nerwem biografię prymasa Stefana Wyszyńskiego, czyta się jednym tchem jak doskonałą powieść. Zwłaszcza że w jego długim życiu (1901–1981) nie brakowało dramatycznych zdarzeń, z pamiętnym uwięzieniem przez komunistów na czele.
Autorka dotarła do bodaj wszelkich istniejących materiałów, z raportami agentów ubeckich włącznie. Powstał pełen zdumiewających szczegółów, wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka, który nie ugiął się pod presją, mądrze kierując polskim Kościołem w najtrudniejszym czasie. Człowieka, który doczekał się polskiego papieża, choć sam nie chciał nim zostać.
Ewa K. Czaczkowska, Kardynał Wyszyński, Świat Książki, cena 44,90 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!