Karate - 300 medali zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

Irena Kuczyńska
Karate - sukcesy pleszewskich zawodników w 2014 roku
Karate - sukcesy pleszewskich zawodników w 2014 roku Józef Sołtysiak
Ponad 300 medali zdobyli w 2014 roku zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Wystąpili w 34 turniejach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Filip Vogt, Emil Szkudlarek, Maciej Śmigielski, Maciej Drążewski i Dawid Szymura zostali powołani do kadry narodowej

Karate - Pleszewski Klub Karate podsumowuje 2014 rok

W minionym roku pleszewscy karatecy zdobyli ponad 300 medali występując w 34 turniejach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2014 roku nasi zawodnicy wystąpili w 12 turniejach międzynarodowych zdobywając 51 medale w tym 21 złotych, 14 srebrnych i 15 brązowych. W X Pucharze Świata Harasuto w Łodzi Filip Vogt wywalczy złoty medal. Sukces swój powtórzył kolejnymi dwoma złotymi medalami na 15 Pucharze wiata Hradec Karlowe.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu karate zdobyli w 2014 roku 51 pkt. we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

Do Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate WKF na 2015 zostali powołani: Filip Vogt, Emil Szkudlarek, Maciej Śmigielski, Maciej Drążewski i Dawid Szymura. Kilkunastu członków Pleszewskiego Klubu Karate zostało powołanych do kadry wojewódzkiej: Barbara Sadowska, Maksymilian Sadowski, Dawid Sobkowiak, Dominik Tarnawski, Julia Grzelak, Michał Florczak, Konrad Tana, Jakub Olejnik, Kacper Vogt, Jakub Konowalczyk, Patryk Fimiak, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Mateusz Bonusiak, Emil Szkudlarek, Gracjan Garsztka, Dawid Szymura, Mateusz Nawrocki.

Po raz trzeci zostały zorganizowane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF w Pleszewie.

Zawody są jednym z najważniejszych startów karate ponieważ na tych zawodach ważą się losy punków o Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Zawody odbyły się 8 czerwca , w których zawodnicy PKK Pleszew zwyciężyli zdobywając 25 pkt. we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

mówi Józef Sołtysiak - lider pleszewskich karateków.

Po 3 pkt. wywalczyli Jakub Olejnik kumite -35kg, Konrad Tanaś kumite -40kg, Kacper Vogt kumite -45kg, Dawid Sobkowiak kumite -50kg, Mateusz Nawrocki -50kg, po 2 pkt wywalczyli: Jakub Konowalczyk kumite -45kg, Maksymilian Sadowski kumite -50kg, Maciej Szczepański kumite +50kg, Wiktora Maciejewska kumite -40kg po 1 pkt. Dominik Tarnawski kumite +50kg oraz Martyna Kaźmierska kumite -40kg.

Na Mistrzostwach Polski Karate WKF w 2014 roku pkt. we współzawodnictwie PFSM wywalczyli Filip Vogt zdobył złoty medal i 9 pkt. Filip Vogt został mistrzem Polski w konkurencji kumite kadetów -63kg. Maciej Smigielski sięgnął po tytuł wicemistrzowski w konkurencji kumite -63kg jednocześnie uzyskując 7 pkt. Brązowe medale wywalczyli Emil Szkudlarek kumite -70kg oraz Dawid Szymura w kumite +70kg uzyskując po 4 pkt PFSM. Dużym sukcesem zakończyła się rywalizacja w konkurencji drużynowej kumite juniorów młodszych, w których reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyła srebrny złoty medal. Barbara Sadowska na Mistrzostwach Polski

Na Pucharze Europy Banzai CUP 2014 w Berlinie złoty medal wywalczył Kacper Vogt a brązowy Filip Vogt. Emil Szkudlarek i Maciej Drążewski zajęli punktowane piąte miejsca. Wyniki pleszewskich karateków na Pucharze Europy w Berlinie były wielkim sukcesem ponieważ klub w klasyfikacji medalowej zajął 35 miejsce na 210 startujących klubów z 27 krajów.

Na 41 Mistrzostwach Europy w Lizbonie Filip Vogt zajął 7 punktowane miejsce.

Na Mistrzostwach Polski Karate seniorów Maciej Drążewski wywalczył tytuł mistrza Polski w konkurencji kumite -60kg.

Mijający rok obfitował w sukcesy, ale wymagał ciężkich treningów oraz dużego wysiłku, a przede wszystkim wysokich kwalifikacji trenerskich braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków.

Polski Związek Karate przyznał ponownie PKK organizację Mięzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Uznając sukcesy pleszewskich karateków w 2014 roku PZK przyznał także organizację Mistrzostw Polski Karate Juniorów Młodszych, zawody odbędą się 24 października na nowej Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie.

Honorowy Patronat nad Mistrzostwami Polski objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Burmistrz Miasta i Gminy w Pleszewie Marian Adamek oraz Starosta Pleszewski Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia.