I Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS. Gizałki gospodarzem inauguracji zmagań w Południowej Wielkopolsce

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego zorganizował w Luboniu I Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS. Zawody zgromadziły na starcie dzieci z kategorii wiekowej: żak i młodzik, które reprezentowały kilkadziesiąt klubów sportowych z kilku województw.

Wśród nich nie zabrakło czteroosobowej drużyny „Chrobrego” Gizałki, dla której była to pierwsza okazja, aby zagrać z zawodniczkami i zawodnikami spoza Wielkopolski. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych wystąpiła Lena Jankowiak. W stawce 30 zawodniczek zajęła 17 miejsce. Identyczna lokata przypadła w udziale Dominice Cieślak rywalizującej w gronie 35 młodziczek oraz Kamilowi Majdeckiemu, który grał w kategorii młodzików. Tutaj do zmagań przystąpiło 40 tenisistów. Wśród żaków barwy „Chrobrego” reprezentował Igor Kaczmarek. Aby wystąpić w turnieju głównym musiał rozegrać pojedynek barażowy. Dla Igora był to debiut w zawodach tenisowych. Nie dziwi więc, że trafił na wyżej notowanego rywala. Po bardzo zaciętym meczu młody zawodnik z Gizałek wygrał 3:2. W nagrodę rozegrał dwa pojedynki w turnieju głównym. Stanowiły one dobrą szkołę tenisowej taktyki.

22 września w Gizałkach zainaugurowany został sezon tenisowych zmagań w Południowej Wielkopolsce. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież z kategorii młodzik oraz junior. W sumie w zawodach zagrało 47 młodych sportowców z 9 klubów. Dziewczęta reprezentujące „Chrobrego” Gizałki nadal nie mogą doczekać się solidnej konkurencji. Ich jedyną rywalką była zawodniczka „Tajfunu” Ostrów Wielkopolski Olga Wojdal. Zawody wygrała Majka Majdecka przed Ewą Mazurek i kolejną podopieczną Andrzeja Poźniaka Adrianną Kwitowską. Olga Wojdal musiała zadowolić się czwartą lokatą.

Bardzo wysoki i wyrównany poziom miał turniej juniorów. Jego zwycięzcą został Wiktor Malec z „Impulsu” Zduny, który w finale stosunkiem setów 3:2 pokonał Wiktora Talara z „Żaków” Taczanów. Bardzo dobrze zaprezentował się w tej rywalizacji Wiktor Borowski. Zdobył VII miejsce. - Dla zawodnika „Chrobrego” był to debiutancki występ w tej kategorii wiekowej. Cieszy przede wszystkim bardzo skuteczna gra i wygrane pojedynki z bardziej doświadczonymi rywalami - opowiada trener Poźniak.

W turnieju młodziczek na II miejscu podium stanęła Dominika Cieślak, która przegrała w finałowym pojedynku z zawodniczką „Orła” Wysocko Wielkie Gabrielą Lubieniecką. Natalia Kubiak sklasyfikowana została na IX miejscu, podobnie jak Lena Jankowiak. Barwy Gizałek w zawodach chłopców z rocznika szkół podstawowych, czyli młodzików, dzielnie bronił Kamil Majdecki. Ostatecznie tenisista odebrał dyplom za IV miejsce, ale jego umiejętności wskazują, że w sezonie 2018/2019 będzie skutecznie walczyć o miejsca na podium w każdych zawodach w tej kategorii wiekowej. - Obok Kamila w rywalizacji młodzików zagrał Igor Kaczmarek, dla którego był to bardzo dobry trening przed zawodami żaków, gdyż to w tej grupie wiekowej będzie rywalizował o najwyższe laury w rozpoczętym sezonie - tłumaczy szkoleniowiec.