Gospodarze niezbyt gościnni

W Gizałkach Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska zainaugurował ostatni etap rozgrywek indywidualnych sezonu sportowego 2016/2017. Do Gizałek przyjechało 13 chłopców i 13 dziewczynek z 6 klubów, którzy w cyklu 4 turniejów o Grand Prix zgromadzili największą ilość punktów decydującą o prawie do udziału w mistrzostwach.

W kategorii żaków tytuły Indywidualnych Mistrzów Okręgu Południowej Wielkopolski po zaciętych i dramatycznych pojedynkach zapewnili sobie reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chrobry” Gizałki: Klaudia Słupska oraz Filip Szczepaniak. Drugie miejsce przypadło kolejnej reprezentantce gospodarzy - Dominice Cieślak. Dziewczyny nie miały sobie równych w rywalizacji deblowej, którą przeszły jak burza. Tenisistki wygrały wszystkie pojedynki bez straty seta. Ich koledzy: Filip Szczepaniak oraz Kamil Majdecki skończyli zawody na trzecim miejscu.

Prawdziwym popisem podopiecznych Andrzej Poźniaka była rywalizacja tzw. mikstów, czyli par mieszanych. Do finałowego pojedynku dotarły duety złożone wyłącznie z zawodników i zawodniczek UKS-u „Chrobry” Gizałki. Naprzeciw siebie stanęli: Dominika Cieślak i Kamil Majdecki oraz zwycięzcy turniejów indywidualnych: Klaudia Słupska i Filip Szczepaniak. Złoty medal wywalczyła pierwsza z wymienionych par. W sumie z piętnastu „krążków” gospodarze wywalczyli siedem. Oprócz medalistów, UKS „Chrobry” reprezentowały jeszcze Natalia Kubiak oraz Lena Jankowiak.

- Wręczane tego dnia medale, dyplomy oraz puchary zostały zakupione przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz dzięki finansowemu wsparciu organizatorów (UKS „Chrobry”) przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie. - mówi Andrzej Poźniak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0