Mało brakowało, a spod domów dobrzyczan nikt nie zabierałby śmieci. Choć firma z Krotoszyna wygrała przetarg, umowy nie podpisano, mimo, że burmistrz Jarosław Pietrzak czekał... Teraz odpady zabierze firma z Jarocina, która zapłaci gminie Dobrzyca za śmieci segregowane.

Mimo, że drugi przetarg na transport i zagospodarowanie odpadów mieszkańców gminy Dobrzyca wygrało Przedsiębiostrwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Krotoszyna, dobrzyckie śmieci odbierze ZGO-NOVA z Jarocina.

Prezes krotoszyńskiej firmy nie podpisał umowy. Choć wnioskowali oni o przesunięcie daty złożenia podpisu, do porozumienia jednak nie doszło. Burmistrz Pietrzak tłumaczył na ostatniej sesji rady gminy w Dobrzycy, że wszystko poszło o wagi, które zgodnie z przetargiem musiały być zamontowane na pojazdach. Taka aga w pierwszej wersji miała kosztować ok. 25 tys. zł. Jednak, w trakcie rozmów, okazało się, że cena takiej wagi sie nawet 100 tys. zł za sztukę. Dobrzyca takich wag wymagała 2. Ostatecznie Krotoszyn wycofał się z oferty.

Jednak wniosek o przedłużenie podpisu zmusił gminę Dobrzyca do ogłoszenia kolejnego przetargu. Gdyby nie to, Dobrzyca chciała dać szansę drugiej na liście firmie, która uczestniczyła w przetargu - Jopek Recykling z Fabianowa. Byłoby to wsparcie dla lokalnego przedsiębiorstwa. Niestety, po wybraniu firmy i oddania wadium, gmina zobowiązana była zamknąć przetarg.

Złagodzono więc wymagania i ogłoszono kolejny przetarg. Do trzeciego przetargu przystąpiła firma z Fabianowa oraz ZGO NOVA z Jarocina. Firma z Krotoszyna już się nie zgłosiła. Ich oferty były niższe o kilkadziesiąt tysięcy od oferty z Krotoszyna w przetargu nr 2. Jednak ze względu na błędy w dokumentach Jopek Recykling, w przetarg wygrała firma ZGO NOVA.

Jak się okazuje, to korzysta dla gminy oferta. ZGO NOVA nie tylko wywiezie śmieci za tańszą stawkę niż początkowo zakładano. Oferta jarocińskiej firmy wynosiła 704 257, 20 zł brutto, czyli kilkadziesiąt tysiecy złotych mniej niż oferta firmy z Krotoszyna. Dodatkowo jarocińska firma zapłaci gminie Dobrzyca za odpady segregowane. - To jest ewenement w skali kraju - podkreślał Jarosław Pietrzak podczas sesji.

Burmistrz wspominał, że to szansa by zachęcić kolejnych mieszkańców gminy do segregowania odpadów. Być może dla segregujących mieszkańców gminy zostanie np. zorganizowany konkurs.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!