Gladiatorzy blisko awansu

Gladiatorzy Pieruszyce pokonali na własnym boisku w pierwszym meczu barażowym Pandę Pamięcin 4:1. Tym samym są już bardzo blisko awansu do A-klasy.

W pierwszych minutach meczu obie drużyny "badały" swoje możliwości. Jako pierwsi do głosu doszli Gladiatorzy. W zamieszaniu podbramkowym przytomnie zachował się Paweł Woźniczka, który nie skusił się na strzał z trudnej pozycji, tylko dograł piłkę do lepiej ustawionego Bartosza Antczaka. Zawodnik gospodarzy strzelił pod poprzeczkę i było 1:0. Gladiatorzy złapali odpowiedni rytm gry i stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Podcięty w polu karnym został Tomasz Nowaczyk, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Taczała. Piłkarze z Pieruszyc nie zrazili się tym niepowodzeniem i chwilę później Nowaczyk wykorzystał błąd obrony zespołu z Pamięcina. Przed przerwą gospodarze dołożyli trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Adam Cegła.

Po zmianie stron Gladiatorzy nadal przeważali. Świetne podanie Tomasza Nowaczyka na bramkę zamienił Marcin Orszulak. Piłkarze z Pieruszyc atakowali nadal, ale zaczęła zawodzić ich skuteczność. Albin Marciniak trafił w słupek, a na drodze do szczęścia Dariuszowi Matuszewskiemu stanęła poprzeczka. Gdy piłka zmierzała już do siatki, w ostatniej chwili na jej drodze stawali obrońcy Pandy, którzy ofiarnymi interwencjami wyręczali swojego bramkarza. W drugiej połowie goście, nie mający już wiele do stracenia, zaczęli szukać honorowej bramki. Największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Pierwszy strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce, drugi - w ostatniej minucie meczu - znalazł już drogę do siatki. W obu przypadkach na bramkę Gladiatorów uderzał Szymon Kalinowski.

Piłkarze z Pieruszyc byli w tym meczu przynajmniej o klasę lepsi i tylko prawdziwa katastrofa w meczu rewanżowym może odebrać im awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gladiatorzy Pieruszyce - Panda Pamięcin 4:1

Gole dla Gladiatorów: Bartosz Antczak, Tomasz Nowaczyk, Adam Cegła, Marcin Orszulak.

Skład Gladiatorów: Paweł Maciejewski - Piotr Grzesiak, Paweł Woźniczka, Marcin Taczała, Patryk Włodarczyk, Bartosz Antczak (Albin Marciniak), Dariusz Matuszewski, Rafał Rzepczyk, Adam Cegła (Bartosz Marciniak), Tomasz Nowaczyk (Kamil Marciniak), Marcin Orszulak (Artur Osuch)