Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Termomodernizacja ma objąć Zespół Szkół w Zdunach (na pierwszym planie) oraz Urząd Miejski (na drugim planie) (© Łukasz Cichy)

Fundusze Europejskie. Zduny Znany jest już wykonawca na termomodernizację Zespołu Szkół w mieście. Wykonawcę na termomodernizację Urzędu Miejskiego poznamy już w kwietniu

Fundusze Europejskie

Gmina Zduny wybrała już w czwartek, 9 lutego, w drodze przetargu wykonawcę na termomodernizację Zespołu Szkól w Zdunach. Jest to jedna z dwóch termomoderni-zacji w tym roku, które odbędą się w Zdunach.

Termomodernizacja za 1 mln 833 tys. zł.

Najkorzystniejszą ofertą na ter-momodernizację Zespołu Szkół w Zdunach okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Stabox z Zacharzewa w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego. Cena wybranej oferty wynosi 1 mln 832 tys. 764, 26 zł brutto. Była to jedna z sześciu ofert, których propozycje oscylowały w granicach od 1 mln 832 tys. 764, 26 zł do 2 mln 405 tys. 872,20 zł. Jest to jeden z dwóch budynków w Zdunach, które zostaną poddane termomodernizacji w tym roku. Oferowany okres gwarancji to sześćdziesiąt miesięcy. Z kolei wadium wniesione do Urzędu Miejskiego wynosiło 20 tys. zł.

Drugim jest Urząd Miejski w Zdunach. - Wykonawca na termomodernizację urzędu zostanie wybrany w kwietniu. Prace w szkole mają zakończyć się do końca września, w Urzędzie Miejskim do końca listopada - poinformował nas burmistrz Zdun Tomasz Chudy.

Zapytaliśmy co byłoby gdyby zaoferowana kwota na termo-modernizację firm ubiegających się w przetargu budynku Urzędu Miejskiego była wyższa niż zaplanowane kwoty. - Wtedy ogłasza się nowy przetarg, ale takie prawdopodobieństwo jest nikłe. Raczej ceny po przetargach są niższe - dodał burmistrz Zdun Tomasz Chudy.

Gruntowne termomodernizacje dwóch kluczowych budynków

Władze Gminy i Miasta Zdun zdecydowały o tym, że w budynkach Zespołu Szkół i Urzędu Miejskiego zostanie wykonana termomodernizacja.

W ramach prac zostanie wymieniona nieekonomiczna instalacja grzewcza, grzejniki i stare okna. Władze planują zamontowanie energooszczędnego oś-wietlenia, a same budynki zostaną ocieplone. W związku z tym nastąpi też renowacja elewacji obu budynków. Zduny śladem Urzędu Miejskiego w Krotoszynie zamontują również windę dla osób niepełnosprawnych i starszych w swojej siedzibie.

3,6 mln zł z Unii Europejskiej

Zduny otrzymały ponad 3,6 mln zł na ten cel z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 z Województwa Wielkopolskiego. Decyzja zapadła w czwartek, 1 września ub. roku.

Zdunowski wniosek uzyskał aż 82,55 proc. możliwych punktów. Są to największe dotąd pieniądze otrzymane ze środków Unii Europejskiej. Ponadto władze miejskie szykują się do skanalizowania pozostałej części Zdun.

Warto też wspomnieć, że władze planują rewitalizację Zdun, Chachalni, Baszkowa i Konarzewa, ale konieczne będzie pozyskanie środków z wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.Gmina planuje przystąpić również do rewitalizacji centrum miasta, studni św. Marcina, Kaflarni Zduny oraz obszaru wokół kościoła poewan-gelickiego. Prace miałyby zostać wykonane w latach 2017-2018. Warto jednak wspomnieć, że remont zdunowskiego ratusza miał miejsce już w 2007 r.

Jak więc widać ten rok dla gminy Zduny będzie kluczowym, jeśli chodzi o długo oczekiwane inwestycje. Do szczęścia brakuje jeszcze tylko kanalizacji i obwodnicy.Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!