Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

W Jerce prace trwają i budowlańcom sprzyja pogoda. N zdjęciu widać już stawianie ścian. W Krzywiniu prace się rozpoczynają, ale muszą zakończyć się do 31 sierpnia (© Umig Krzywiń)

Fundusze Europejskie. Gmina Krzywiń realizuje dwie duże inwestycje związane z infrastrukturą oświatową. Przypomnijmy, że są już zaawansowane prace związane z budową nowego przedszkola w Jerce. Ta budowa jeszcze trwa, a tymczasem władze gminy rozpoczęły już realizację drugiego ważnego projektu, czyli termomodernizację budynków Zespołu Szkół w Krzywiniu.

Projekt termomodernizacji otrzymał dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Fundusze Europejskie - ponad dwa miliony zł. dofinansowania
Przypomnijmy że projekt uplasował się na dziesiątym miejscu na 88 dofinansowanych w Wielkopolsce. Pierwszy etap budowy to prace przy odkopywaniu fundamentów wokół szkoły. Jest to niezbędne, aby dokonać potrzebnej izolacji fundamentów. Cała inwestycja została oszacowana na blisko trzy miliony złotych.

Fundusze Europejskie - prace podzielono na etapy
Jak podkreśla Zbigniew Bernard dyrektor ZS Krzywiniu, w budynku odbywają się normalnie lekcje. W momencie wymiany okien oraz oświetlenia klas, częściowo młodzież będzie miała zajęcia w budynku B szkoły przy ul. Chłapowskiego. Każdy etap prac jest tak, pomyślany, aby nie kolidowało to z nauką - mówi dyrektor.

- Dzięki bazie lokalowej nie ma problemu z szybkim zorganizowaniem miejsca prowadzenia zajęć w innym pomieszczeniu - mówi Bartosz Kobus, zastępca burmistrza Krzywinia. W czasie remontu okna w budynku będą wymieniane sukcesywnie klasa po klasie, tak samo oprawy oświetleniowe.

- Całość prac ma zakończyć się do 31 sierpnia tego roku, tak więc uczniowie 1 września rozpoczną zajęcia w całkowicie zmienionej szkole. W ramach inwestycji zostaną wymienione okna, szkoła zyska ocieplenie i nową elewację, nowy system ogrzewania oraz nowe C.O. oraz system energooszczędnego oświetlenia LED. Na dachu szkoły pojawią się panele fotowoltaniczne. Szkoła będzie produkowała energię na własne potrzeby - wyjaśnia Bartosz Kobus, z-ca burmistrza.

Fundusze Europejskie - prace w Jerce
Przypomnijmy, że zaawansowane prace trwają aktualnie na budowie nowego przedszkola samorządowego w Jerce. Powstaje tam nowoczesne przedszkole dla 150 maluchów. W drugiej połowie stycznia rozpoczęto budowę, wykonano prace fundamentowe, obecnie trwają prace polegające na stawianiu ścian z bloczków silka. Dzięki dobrej pogodzie, ekipy budowlane nie mają większych problemów.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!