- Nie przyznaję się, ponieważ jestem niewinny – oświadczył w sądzie Henryk Stokłosa, podczas środowej rozprawy w Poznaniu. Nie chciał odpowiadać na pytania i wygłosił jedynie krótkie oświadczenie: – Ponieważ ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nie przyznaję się, ponieważ jestem niewinny – oświadczył w sądzie Henryk Stokłosa, podczas środowej rozprawy w Poznaniu. Nie chciał odpowiadać na pytania i wygłosił jedynie krótkie oświadczenie: – Ponieważ w okresie objętym zarzutami pełniłem nieprzerwanie funkcję senatora RP, od 4 lipca 1989 do 18 października 2005 roku; ponieważ byłem senatorem zawodowym, powołałem profesjonalny zarząd do zarządzania moim majątkiem.
Tymczasem zapowiada się kolejne śledztwo w sprawie Henryka Stokłosy.

Tym razem chodzi o wyjaśnienie, czy nakłaniał on Bogdana Gasińskiego, znajomego z aresztu, do składania fałszywych zeznań. Poznańscy śledczy dostaną między innymi zawiadomienia wysłane e-mailem z adresu prokuratura-dyspozycyjna@ wp.pl. Adres ten figuruje na stronie internetowej poświęconej Henrykowi Stokłosie (henrykstoklosa.rox.pl).
– To ja, za pieniądze Stokłosów, założyłem tamtą stronę w internecie. Były senator chciał stworzyć sobie wizerunek więźnia politycznego i ofiarę organów ścigania. Teraz celowo wysłałem zawiadomienia do prokuratury pocztą elektroniczną oraz dokonałem zmian w internecie, żeby pokazać, że jako autor strony poświęconej Stokłosie, znam hasła dostępu do niej – tłumaczy Gasiński.
Gasiński miał rzekomo także podczas rozpraw składać fałszywe zeznania.
Były senator zaprzecza tym rewelacjom i nazywa Gasińskiego „chorym człowiekiem”. Z kolei prokuratorzy czekają na wyniki śledztwa, od którego uzależniają, czy złożą wniosek o areszt dla byłego senatora.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!