Niemal dziewięciu godzin potrzebowali radni miejscy w Trzciance, by nie udzielić absolutorium burmistrzowi Markowi Kupsiowi. To wyjątek już w skali kraju, bo przed rokiem trzcianeccy radni również nie udzielili ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Niemal dziewięciu godzin potrzebowali radni miejscy w Trzciance, by nie udzielić absolutorium burmistrzowi Markowi Kupsiowi.
To wyjątek już w skali kraju, bo przed rokiem trzcianeccy radni również nie udzielili burmistrzowi absolutorium. Uchwałę tę rady Regionalna Izba Obrachunkowa ostatecznie oddaliła. Jednym z powodów takiej decyzji była zbyt słaba argumentacja komisji rewizyjnej, która wtedy również negatywnie wypowiedziała się na temat wykonania budżetu przez Marka Kupsia. Tym razem argumentów było sporo – aż czternaście.

Zdaniem komisji, właśnie tylu inwestycji, zapisanych w budżecie na 2008 rok, burmistrz nie zrealizował.
– Argumenty komisji rewizyjnej są kuriozalne. Regionalna Izba Obrachunkowa odrzuciła je w swojej opinii, z którą radni mogli się przecież zapoznać jeszcze przed głosowaniem. Wydaje się, że nie wzięli jej jednak nawet pod uwagę – twierdzi Marek Kupś.
Teraz zgodność uchwały z prawem sprawdzi Regionalna Izba Obrachunkowa, która przed rokiem podobną uchwałę uchyliła. Tym razem jednak, na wniosek przewodniczącego komisji rewizyjnej, uchwałę sprawdzać będzie nie pilska lecz poznańska RIO.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!