PLESZEW - LO kontra Open Basket na Dzień Kobiet

Krzysztof Szoser
Tylko trzy punkty zabrakły koszykarskiemu zespołowi pleszewskiego liceum do wygrania meczu przeciwko profesjonalistom z Open Basketu.

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowano mecz koszykówki pomiędzy zespołem LO Pleszew a Open Basket. Pleszewskie liceum na mecz przeciwko zawodowcom wystawiło swoich najlepszych uczniów i nauczycieli. Grono pedagogiczne reprezentowali Robert Kulig, Aleksander Wnuk i trener drużyny Ewa Karbowska. Przez pierwsze dwie kwarty dzięki zaangażowaniu grających i dopingowi publiczności prowadziła drużyna liceum (28:19;52:49). Niestety druga połowa meczu, pomimo usilnych starań licealistów zakończyła się wygraną Open Basketu (67:68;91:93). Oczywiście w tym meczu nie liczył się wynik, a dobra zabawa, dlatego nawet sędzia łaskawszym okiem spoglądał na przewinienia licealistów, za to te zawodników Open Basketu wychwytywał ze szczególną dokładnością. W przerwach między kwartami publiczność zabawiały cheerleaderki i, co było przebojem dnia, cheerleaderzy. Po połowie meczu odbył się konkurs rzutów osobistych dla publiczności. Każdy celny rzut nagradzany był wejściówką na sobotni mecz Open Basket Pleszew - AZS Radex Szczecin, wręczanymi przez prezesa Openu Tomasza Nowaczyka.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani