Orkiestra dęta z Gołańczy ma już 20 lat. Założył ją Eugeniusz Hańczuk, matematyk z miejscowej szkoły. Jak tłumaczy, muzyka z matematyką ma... dużo wspólnego. Grają głównie marsze i pieśni kościelne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Orkiestra dęta z Gołańczy ma już 20 lat. Założył ją Eugeniusz Hańczuk, matematyk z miejscowej szkoły. Jak tłumaczy, muzyka z matematyką ma... dużo wspólnego.

Grają głównie marsze i pieśni kościelne. - Często występujemy podczas uroczystych mszy u nas w Gołańczy, ale i w innych kościołach naszej gminy. Czasami też na różnego rodzaju imprezach plenerowych. Poważne utwory zazywczaj kojarzą się z orkiestrami dętymi, jednak my jesteśmy w stanie zagrać praktycznie wszystko. Ostatnio często sięgamy po repertuar muzyki rozrywkowej.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!