Nazywał się Max Gerson i urodził się w Wągrowcu, w rodzinie węgierskiego Żyda. Jednym z jego przyjaciół był Albert Einstein, zaś inny noblista, Albert Schweitzer [Pokojowa Nagroda Nobla w 1952 roku - przyp.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nazywał się Max Gerson i urodził się w Wągrowcu, w rodzinie węgierskiego Żyda.

Jednym z jego przyjaciół był Albert Einstein, zaś inny noblista, Albert Schweitzer [Pokojowa Nagroda Nobla w 1952 roku - przyp. autor] powiedział o nim: „Uważam go za jednego z największych geniuszy w historii medycyny.” Terapia dietetyczna, której jest twórcą, czyni podobno cuda, ponoć lecząc nawet między innymi nowotwory, lecz oficjalna medycyna ją ignoruje, a podobno nawet... zwalcza. Według niektórych źródeł został otruty przez strzegące źródła swoich ogromnych zysków koncerny farmaceutyczne. Oficjalnie mówi się jednak, że zmarł na raka…
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!